Tomasz Kubik z Koronowa w biegowej wspinaczce nie ma sobie równych

Adam Lewandowski
Sierż. sztab. Tomasz Kubik z Koronowa (z pucharem) ze swym kolegą ze Szczytna
Sierż. sztab. Tomasz Kubik z Koronowa (z pucharem) ze swym kolegą ze Szczytna Fot. KWP BYDGOSZCZ
Sierż.sztab. Tomasz Kubik z koronowskiego komisariatu na 17. piętro poznańskiego wieżowca biegł 1 min. i 34 sek. Kto tak jeszcze potrafi?

W Collegium Altum, najwyższym budynku w Poznaniu, odbyła się po raz drugi biegowa wspinaczka. O mistrzowskie medale walczyli policjanci, studenci i nauczyciele akademiccy. W minioną sobotę 300 uczestników miało do pokonania 372 schody, z metą na 17 piętrze... Wśród policjantów zwycięzcą został sierż. sztab. Tomasz Kubik z ogniwa z komisariatu w Koronowie.

Te niecodzienne zawody zorganizował Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu oraz portal wszystkoobieganiu.pl. Patronowali tej imprezie m.in. rektor UE, prezydent Poznania i komendant miejski policji w tym mieście. W ramach biegu odbyły się Mistrzostwa Polski Policji oraz Mistrzostwa Polski Studentów i Nauczycieli Akademickich. Wśród uczestników imprezy na linii startu nie mogło zabraknąć sierż. Tomasza Kubika z Koronowa, który zwyciężył też w Poznaniu w zeszłym roku. W sobotę był znowu bezkonkurencyjny, wygrał z czasem 1:34 min. II miejsce z czasem 2:00 przypadło kom. Grzegorzowi Tomczakowi ze Szczytna, III sierż. sztab. Krzysztofowi Lisowi z Poznania z czasem 2:13.

Taki wynik, przyznaje zwycięzca, jest możliwy dzięki intensywnym treningom. Wszak nie od dziś wiadomo, że trening czyni mistrza... - Nasz kolega z Koronowa w tym roku stawał już na podium, m.in. był pierwszy w biegu charytatywnym wchodząc na 49 piętro Hotelu InterContinental w Warszawie, zwyciężył też we wrześniu - w biegu na wieżę widokową w Żaganiu, pokonując 218 schodów - relacjonuje podkom. Przemysław Słomski z Zespołu Prasowego KWP w Bydgoszczy.