Strzelcy z Maczka mieli najlepsze oko podczas zawodów w Koronowie

Artykuł sponsorowany
Na zawodach strzeleckich pracowników oświaty bawiły się też ich dzieci. Co bardziej je ucieszyło: medale czy słodycze? Arkadiusz Stypczyński
Od wielu już lat koronowski ZNP przy współpracy Koła LOK przy ZSZ organizuje zawody strzeleckie. W tym roku startowało sześć drużyn.

Zawody odbywały się na dawnej strzelnicy przy ulicy Przyrzecze w Koronowie. Wpisały się już one na stałe w kalendarz imprez strzeleckich. Dodajmy, że zawodnicy strzelają z broni pneumatycznej. Bawić się więc mogą nie tylko dorośli - pracownicy oświaty, również ich rodziny (dla dzieci zorganizowane zostały najróżniejsze gry i zabawy sportowe). A zjechały drużyny nie tylko z gminy Koronowo, również ościennych. Zawody odbyły się w trzech kategoriach: drużynowych, indywidualnych kobiet i mężczyzn.

Wśród drużyn pierwsze miejsce zajął zespół Zespołu Szkół Zawodowych im. gen. Maczka w Koronowie, drugie -Zespół Szkół w Wierzchucinie Królewskim, trzecie - Szkoła Podstawowa nr 2 w Koronowie.

Wśród kobiet najcelniej strzelała Aneta Frąckowiak-Fosek (Maczek), 2 miejsce zajęła Ewa Olska (Mąkowarsko), 3 - Danuta Czaplewska SP nr 2 Koronowo).

W kategorii indywidualnej mężczyzn najlepiej spisał się Dariusz Malicki (Zespół Szkół w Wierzchucinie Królewskim), drugie miejsce zajął Sławomir Stawski (Maczek), trzecie Stanisław Rybczyński (także Maczek). Gratulujemy zwycięzcom i pokonanym. Ale najmłodsi uczestnicy też zostali wyróżnieni medalami (na zdjęciu), nagrodami oraz słodyczami.

INFO Z POLSKI - przegląd najciekawszych informacji ostatnich dni w kraju (25-31.05.2017)