Piłka nożna 7. kolejka A-klasy. Małe trzęsienie ziemi na szczycie

Piotr PubanzZaktualizowano
Damian Koniszewski (z prawej) wraz z kolegami z Gromu zatrzymał w Więcborku rozpędzony Start Warlubie Piotr Pubanz
PIŁKA NOŻNA Sypnęła niespodziankami 7. kolejka A-klasy. Pierwsze punkty w lidze stracił lider z Koronowa remisując w Osiu z Gromem, a jeszcze słabiej wypadli wiceliderzy. Start Warlubie przegrał w Więcborku, a Fala została rozbita przez Dąbrowę Chełmińską.

Z regionalnych drużyn najlepiej spisał się Grom Więcbork, który dokonał niemożliwego, zwyciężając 2:1 wicelidera Start Warlubie. Gospodarze już do przerwy zapewnili sobie dwubramkowe prowadzenie, a do siatki trafiali Andrzej Bilicki i Damian Koniszewski. Po przerwie goście doprowadzili do kontaktu (Patryk Klimek), nacierali nadal na bramkę Gromu, ale gospodarze nie dali się przechytrzyć i zasłużenie sprawili wielką niespodziankę.

O trzy punkty swój dorobek powiększyła również Tucholanka, wygrywając derbowy pojedynek z Cisem w Cekcynie. Goście zasłużyli na wielkie słowa pochwały. Wygrali mecz po znakomitej postawie w drugiej połowie i strzelali bramki grając w osłabieniu i to od 20 minuty. Gole dla przyjezdnych strzelali: Dariusz Krygowski, Krzysztof Budzyński i Mateusz Renkiewicz. Do przerwy po trafieniu Arkadiusza Hoffmanna prowadzili gospodarze.

W minionej kolejce nie popisał się Rawys CEO Raciąż i Kamionka Kamień. Pierwsi przegrali 3:4 w Bydgoszczy z Gwiazdą, marnując w meczu kilka setek i darując rywalom kilka goli, Kamionka z kolei pojechała do Przysierska w niemal rezerwowym składzie i doznała klęski przegrywając 1:6. Honorowe trafienie zaliczył Łukasz Tomasz.

Mecze 7. kolejki
Sparta – Kamionka 6:1, Cis – Tucholanka 1:3, Gwiazda – Rawys 4:3, Grom W. – Start 2:1, Grom O. – Victoria K. 2:2, Fala - LKS Dąbrowa 4:7, GLKS - Victoria N. 4:0.

1. Victoria Koronowo 7 19 22-7
2. Start Warlubie 7 16 23-9
3. LKS Dąbrowa Chełm. 7 16 22-15
4. Fala Świekatowo 7 14 21-16
5. Grom Osie 7 11 17-16
6. Grom Więcbork 7 10 16-18
7. Tucholanka Tuchola 7 9 12-15
8. Sparta Przysiersk 7 9 21-22