Mistrzostwa gminy w piłce siatkowej w Wierzchucinie Królewskim

(AL)
Zawody w hali sportowej szkoły w Wierzchucinie Królewskim miały pasjonujący przebieg. Trzeba umieć wygrać, ale i przegrać... Fot. nad. Violetta Krzyżanowska
Przedwczoraj w hali Zespołu Szkół w Wierzchucinie Królewskim w mistrzostwach gminy w piłce siatkowej walczyli gimnazjaliści.

Relację ze sportowych zmagań mistrzostw gminy Koronowo w piłce siatkowej gimnazjalistów - dziewcząt i chłopców przesłał nam Janusz Karbasz.

W zawodach wzięły udział reprezentacje szkół z Wtelna, Koronowa i Wierzchucina Królewskiego (dziewczęta i chłopcy). Rozgrywki były wyrównane i bardzo zacięte. Szczególnie dużo emocji było w meczach pomiędzy drużynami z Koronowa, a gospodarzami turnieju. W obu spotkaniach, do ostatniego punktu w trzecim rozstrzygającym secie toczyła się walka o zwycięstwo. Z tych starć, cechujących się wielką dramaturgią i wspaniałą grą obu drużyn, zwycięsko wyszły zespoły z Koronowa.

Zespół z Wierzchucina Królewskiego wygrywając w dwóch setach ze swoimi rówieśnikami z Wtelna zajął II miejsce. Zawody przebiegały w przyjaznej, sportowej atmosferze. Wierzchucin Królewski już czeka na rewanż z rywalami z Koronowa.

A oto tabela wyników:
Chłopcy: 1. Koronowo - Wierzchucin Królewski: 25:18, 23:25, 15:8, 2. Koronowo - Wtelno: 25:18, 25:22, 3. Wierzchucin Królewski - Wtelno: 25:19, 25:22.

Dziewczęta: 1. Koronowo - Wierzchucin Królewski: 25:15, 18: 25, 15:13, 2. Koronowo - Wtelno: 25:21, 25:9, 3. Wierzchucin Królewski - Wtelno: 25:11, 25:20.