Drużyna SP nr 1 w Koronowie wygrała wojewódzki etap turnieju BRD [zdjęcia]

Adam Lewandowski ([email protected])
Pamiątkowe zdjęcie zwycięzców turnieju BRD w Koronowie

Flash Info odc 15
Pamiątkowe zdjęcie zwycięzców turnieju BRD w Koronowie Flash Info odc 15 Wojciech Malak
Drużyna z koronowskiej „Jedynki” wygrała turniej w swej gminie, potem powiatowy w Solcu, a także eliminacje okręgowe w Koronowie, i ten sukces powtórzyła podczas rywalizacji wojewódzkiej. Nie ma mocnych na drużynę z SP nr 1.

To już 42 Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Bardzo widowiskowy, bo wierzyć się nie chce, że na rowerach można jechać aż tak perfekcyjnie. To też turniej potrzebny, bo uczy dzieci m.in. zachowań na drodze, i jak udzielać pomocy przedmedycznej.

W Szkole Podstawowej nr 2 w Koronowie odbył się etap wojewódzki turnieju BRD. W I kategorii wiekowej (10-12 lat) i II (starsze dzieci) wystąpiło po 6 szkół. Rywalizacja odbywała się w 4 konkurencjach. Był więc test ze znajomości przepisów ruchu drogowego i określania pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniach, oraz tor przeszkód, miasteczko komunikacyjne i udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej. Nad całością turnieju czuwali sędziowie z policji, egzaminatorzy z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego i ratownicy ze Służby Maltańskiej.

W młodszej kategorii wiekowej I miejsce znowu zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Koronowie, II miejsce SP Więcławice, III miejsce - SP n2 w Koronowie. Tak więc na pudle stanęły aż dwie drużyny z Koronowa. I jeszcze Maksymilian Meyze (też SP nr 1 Koronowo), który zajął I miejsce indywidualnie.

W starszej kategorii wiekowej I miejsce zajęła również drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Koronowie, II miejsce SP z Grabkowa, III miejsce SP z Szubina. I indywidualnie I miejsce Marcin Kryger - także SP nr 1 w Koronowie. Opiekunem obu drużyn z koronowskiej „Jedynki” jest pan Wojciech Malak. Gratulacje.

Zwycięzcy etapu wojewódzkiego będą reprezentowali województwo kujawsko-pomorskie w finale ogólnopolskim, który już 4-6 czerwca br. w Mazańcowicach, woj. małopolskie.

Flesz - wypadki drogowe. Jak udzielić pierwszej pomocy?

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0