Bracia Górzyńscy stanęli na podium na mistrzostwach Polski seniorów w zapasach

Adam Szczęśniak [email protected]
Adam z trenerem Jakubem Janiszewskim, a z prawej Łukasz z trenerem Marcinem Janiszewskim Fot. nadesane
Bracia Adam i Łukasz Górzyńscy, jeden z Gryfa Wojnowo, a drugi z Gwiazdy Bydgoszcz, wywalczyli w Zgierzu brązowe medale mistrzostw Polski seniorów.

Mistrzostwa kraju w stylu wolnym rozegrano w Zgierzu. Na starcie nie zabrakło nikogo z czołówki, włącznie z uczestnikami igrzysk w Rio.

Historyczny sukces dla klubu z Wojnowa odniósł junior Adam Górzyński. Zdobył bowiem brązowy medal w wadze do 57 kg. I to pierwszy medal seniorski Gryfa.

Adam stoczył trzy mocne walki. W pierwszej pokonał Kupniewskiego, w półfinale uległ mistrzowi Polski Hajdukowi, by w pięknym stylu w walce o brązowy krążek pokonać doświadczonego i utytułowanego Szałowskiego.

Zdobywcą brązowego medalu został również starszy brat Adama, Łukasz - w kategorii 74 kg. Warto dodać, że on swoje pierwsze kroki zapaśnicze również stawiał w Wojnowie. Aktualnie reprezentuje KS Gwiazdę Bydgoszcz.

Łukasz pierwszą walkę wygrał zdecydowanie, w półfinale po prawdziwej wojnie uległ Majce z miejscowego ZTA, co zapewne miało wpływ na ostateczny wynik (choćby presja na sędziów). W rywalizacji o trzecią lokatę popularny „Piniu“ od początku miał przewagę i wygrał pewnie na punkty.

Drugi z podopiecznych trenera Marcina Janiszewskiego z Gwiazdy Michał Palmowski w wadze do 65 kg przegrał pierwszą walkę z mistrzem tej kategorii Bieńkowskim i odpadł z rywalizacji.

Z kolei w Bielawie (Dolnośląskie) odbyły się mistrzostwa Polski LZS w zapasach dziewcząt i chłopców w kategorii młodzik (14 lat) w stylu wolnym. Bardzo dobrze na bielawskich matach zaprezentowali się reprezentanci ULKS Gryf Wojnowo. Młodzi zapaśnicy wywalczyli dwa medale brązowe, które zawisły na szyjach rodzeństwa Kingi i Andrzeja Góreckich. Trzecia zawodniczka Gryfa Larysa Krzemkowska zajęła ósme miejsce.

W Miliczu odbył się OTK młodzików w stylu wolnym. Gwiazda zaprezentowała tam swoją kadrę młodzika - czterech wychowanków trenera Marcina Janiszewskiego.

Wiktoria Łozińska w kat. 35 kg zdobyła srebro, przegrywając finał z cięższą od siebie o 5 kg rywalką. Daria Zimna w kat. 44 kg wywalczyła 5. miejsce. Nie udało się jej obronić brązu sprzed roku.

Oliwier Zientek w kat. 35 kg zdobył brązowy medal. Wygrał 2 z 4 walk, w tym z kolegą klubowym Mateuszem Lasotą. W walce o brąz pokonał po dwóch niesamowicie zaciętych rundach (25:17) zapaśnika Slavii Kaika. Lasota zaś wywalczył 4. lokatę. Walczył w kategorii do 3 5 kg z... niedowagą 7 kg. Organizator nie przewidział bowiem niższej wagi niż 35 i bydgoski młodzik musiał startować w kategorii wyżej.