Ponad 100 siatkarek zjechało na turniej do Koronowa

(ale)
Pamiątkowe zdjęcie uczestniczek turnieju
Pamiątkowe zdjęcie uczestniczek turnieju Nad. Katarzyna Bylicka
Klub Sportowy Spartakus w Koronowie był organizatorem noworocznego turnieju mini piłki siatkowej dziewcząt w kat. dwójek i trójek, w którym wzięły udział nie tylko miejscowe zawodniczki, ale też siatkarki z Bydgoszczy, Chełmna, Tucholi i innych mist.

Ta pierwsza zimowa edycja turnieju cieszyła się ogromnym zainteresowaniem siatkarek nie tylko z gminy Koronowo.
Bo przyjechały reprezentacje tak znanych drużyn jak: KS Pałac Bydgoszcz, KS Stal Grudziądz, SKS Aleksandria Aleksandrów Kujawski, SP Legbąd, UKS Culmen Chełmno, Unitas Tuchola, WTS Włocławek, UKS Włocławek, MUKS Spartakus Lniano, nie mogło też zabraknąć dziewczyn ze Spartakusa Koronowo. Łącznie w turnieju zagrało ponad 100 dziewczynek.

Relację z tych zawodów przekazała nam Katarzyna Bylicka z koronowskiego Spartakusa: W kategorii dwójek do rywalizacji stanęło 28 zespołów, które podzielone zostały na cztery grupy, grające w systemie każda z każdą. W następnej rundzie utworzyły się również 4 grupy finałowe, po 7 zespołów.

Ostatnia faza rozgrywek okazała się wyjątkowo emocjonująca dla wszystkich reprezentacji, które zaciekle walczyły o każdy mały punkt. Każdy zespół w kategorii dwójek łącznie rozegrał 12 meczy, a wszystkie zespoły łącznie w tej kategorii zagrały aż 168 spotkań.
Najlepszy zespół z Koronowa zakończył turniej na 5 miejscu. Miejsca na podium zajęły: 1. Pałac Bydgoszcz I, 2. MUKS Spartakus Lniano II, 3. Stal Grudziądz V.

Do rywalizacji w kategorii trójek zgłosiło się 16 zespołów, które zostały podzielone na dwie grupy. Najlepsze 4 zespoły awansowały do finału A, a kolejne 4 do finału B. podobnie jak młodsze koleżanki też grały system każda z każdą do 12. zdobytego punktu. W kategorii „trójek” można już było zobaczyć wiele ciekawych wymian i zdolności technicznych tych młodych zawodniczek. Zespół Spartakusa Koronowo I zajął dobre 6 miejsce. Miejsca na podium w tej kategorii zajęły: 1. MUKS Spartakus Lniano, 2. STAL Grudziądz, 3. Pałac Bydgoszcz 1.